ULLRICH

Anton Ullrich st. přichází do Prahy roku 1811 ze Žatce. První nástroje pod svým jménem vyrábí od roku 1820. Vlastní dílnu otvírá roku 1826 v pražské Spálené ulici č.p, 104.

V roce 1847 přichází do firmy syn Anton a značka nově používá také název Ullrich A. & Son případně ULLRICH’s Sohn. Roku 1856 umírá zakladatel Anton a značka vyrábí své nástroje až do roku 1893.

Mladší z Ullrichů slaví se svým uměním klavirnika úspěch a roku 1863 dodává 3 klavíry pro nově založený ústav Bedřicha Smetany. Jeden z Ullrichových nástrojů dostala jako svatební dar Smetanova dcera Žofie. Tento nástroj je v současné době v majetku Českého muzea hudby a je součástí stále expozice Smetanovy myslivny v Jabkenicích, kde Bedřich Smetana trávil poslední roky svého života.

Ve své knize s názvem Beiträge für Kunst, Handel und Gewerbe Böhmens se o mladém Ullrichovi zmiňuje autor Leopold Raudnitz. Uvádí, že je třeba brát v potaz i jiné mistry stavitele nástrojů než ty vídeňské a bez předsudků uznat, že umějí vyrobit kvalitní klavíry.

Popis

 

Další informace

Země Česko
Rok zahájení výroby 1820
Rok ukončení výroby 1893
Město Praha