CHAPPELL

Společnost byla založena roku 1810. Zakladatel byl Samuel Chappell. Jeho významnými pomocníky pří založení firmy byli známí hudební profesor Francis Tatton Latour a londýnský skladatel Johann Baptist Cramer. Jméno značky neustále stoupalo. Podnik vlastnil v centru Londýna několik velkých hudebních domů. V těchto obchodech se prodávaly krom pian i další nástroje všech kategorii, které se daly i zapůjčit. Nejen hudební nástroje živily tuto firmu. Chappell založil i malé vydavatelství not. Od roku 1819 se stal i nejlepším vydavatelem not v celém Londýně.
V roce 1834 Samuel Chappell zemřel a firmu převzal jeho nejstarší syn William, který ve vedení dlouho nezůstal a odešel do Cramer & Co. Poté se vedení společnosti ujal jeho mladší bratr Thomas Patey Chappell,
Do dob než se Thomas dostal do vedení společnosti se firma věnovala spíše vydavatelství a organizovaní kulturních akci. Piana se začala vyrábět ve 40. letech 20. století po smrti Thomase. Do té doby bylo vyrobeno jen do 2000 kusů nástrojů. V 40 letech pozvolna výroba stoupat a zájem o tyto nástroje také. Značka za své působnosti získala několik patentů. V Roce 1980 se Choppell rozhodl věnovat se více vydavatelství a organizacím hudebních akcí a prodal klavírní značku společnosti Yamaha.

Popis

Další informace

Země Velká Británie